........


Září 2015

14. 09. 2015

14. září 2015 v 16:54 | Martina Turčeková |  - Writing
Ahoj! Dneska pro vás mám článek trošku jiného typu, než jste u mě zvyklí - a to tip na jednu stránku, která má super akci pro blogery, která mě zaujala, a proto jsem se rozhodla ji využít.


08. 09. 2015

8. září 2015 v 12:06 | Martina Turčeková |  - Writing

Ahoj! Jelikož nám léto i prázdniny končí - a to pociťuji nejen v tom, že už zařizuju věci do školy, ale taky na počasí, které se mi vážně nelíbí, ANO, raději bych 'trpěla' ty tropy - a tak když jsem se prohrabovala ve své galerii fotek jsem si řekla, že si tady sepíšu zážitky, které mě během těchto prázdin potkaly.

Očekávání na začátku léta

Mé plány zpočátku vypadaly úplně jinak. Nejprve jsme s Barčou chtěly na celé tři měsíce odjet do Anglie - jen tak - najít si práci, cestovat, nakupovat, užít si.. Ale to jsme nakonec nechaly, že kdyžtak pojedeme až po mých státnicích, a že místo toho si dáme alespoň na dovolenou u moře. No, to se nám zvrtlo taky. Barča nakonec dostala skvělou možnost jet do Anglie sama a samozřejmě ji využila. Já si přesně pamatuju jak jsem si říkala, že tu zůstanu smrdět v Ostravě a nebudu dělat ani plánovat nic. A tak jsem neplánovala. Teď už vím, že takhle je to asi nejlepší, protože pak nejste zklamaní, když něco nevyjde. Ve finále ale musím říct, že to vůbec není o tom, na jak moc luxusní dovolené jste byli. Mnohem důležitější je, s jakými lidmi ten čas trávíte - ať je to kdekoliv. Protože já, i když nic nešlo podle plánů, jsem nakonec prožila jedny z nejhezčích pázdnin za dlouhou dobu! :)

Jak to nakonec probíhalo

Posezení s kamarádkama, bazény, různé akce apod. snad ani popisovat nemusím - pokud teda nepočítám Hradec, ale o tom jsem psala už v článku minulém. Ale hezky popořadě..

Jako první novou věc, kterou jsem si na začátku prázdnin zkusila, bylo rozdávání karet v casinu na druhé straně republiky. Oproti tomu, jak pracujeme tady to byl sice záhul, ale zároveň zkušenost k nezaplcení. A jsem za to ráda, protože kdo ví, jestli takovou možnost někdy ještě dostanu. Taky jsem si poprvé zkusila jaké to je být s dětmi na letním táboře. Měli jsme to jako praxi a na to, jak mě děti neberou to celkem šlo a praxi jsme zvládli na jedničku, protože jak děti, tak i vedoucí nám dali samé pozitivní hodnocení. Ale už dost už o škole...

Co se mi moc líbilo byly výlety do ZOO. Během léta jsem byla u nás v Ostravě a ve Zlíně - a ta Zlínská byla opravdu krásná! Jsem zvědavá, jestli ji nějaká jiná překoná. Jednou bych chtěla projít úplně všechny v ČR - teda kromě Brna, tam jsem byla dva roky zpátky a nikdy více. Tak snad se mi to jednou podaří.
A ano, pokaždé když se těším na jakoukoliv kočičí šelmu tak buď spí nebo nejde vůbec vidět. :D

Fotogalerie

(pro fotogalerii klik na celý článek)

Festival Moravské hrady 2015 + Vlog

4. září 2015 v 13:12 | Martina Turčeková |  - Writing
Ahoj! Jak určitě víte, na konci srpna jsme s holkama z práce byly na festivalu v Hradci nad Moravicí.
Měly jsme koupené permanentky do VIP kempu, který byl opravdu TOP 'VIP' s ToiToikama a sprchama na jakési žetony.. no ok, dalo se to přežít. Ale hezky popořádku.


Z Ostravy jsme měly v plánu vyjet kolem jedné. Než jsme se ale všechny sešly, nabalily věci do auta a nakoupily zásoby, tak už bylo nějak po třetí, ale fajn - stíhaly jsme. V kempu jsme si hned našly nějaké volné místo a začaly stavět stan, což nám šlo opravdu na jedničku a trvalo nám to snad více než hodinu :D Lidi okolo se nám už smáli, že ho asi nikdy nepostavíme, ale náááhodou - popraly jsme se s tím a stan nám vydržel až do konce bez problémů.
Hned ze startu jsme snědly snad všechno co jsme si nakoupily a začaly popíjet. Nejvíc jsme se asi těšily na Mandrage, kteří byli opět skvělí a já si na nich vyřvala hlasivky, protože jsem další den nemohla skoro ani mluvit. Ale to k tomu tak nějak patří. Já jsem ještě strašně chtěla vidět Kluse, protože se mi jeho koncerty moc líbí, ale nějakým ZÁHADNÝM způsobem mám z jeho vystoupení totální okno. Takže skvělý koncert, děkujeme moc! :D
Další den mi bylo opravdu zle. Byla jsem nevyspaná, zmrzlá a nebyla jsem schopná si dát ani malé pivo. Pak mě napadlo koupit si bramborák, což byl ten nejhorší nápad ze všech, protože se mi udělalo ještě vííc zle a musela jsem si jít na chvíli lehnout. Pak už to bylo sice lepší, ale i tak jsem se večer rozhodla holky nechat tak, dát si sprchu a jít spát - to mi ale nevyšlo, protože holky došly s tím ať vstávám, že balíme stan a jedem kolem půlnoci domů, že v takové zimě to už asi nedáme :D Tak jsme teda jely...

Tak či tak, myslím že můžu za nás všechny říct, že jsme si to skvěle užilyba určitě příště zase něco vymyslíme! Na ukázku, jak to asi vypadalo mám pro vás krátký vlog, který jsem slibovala na asku.

Tak se mějte hezky a těším se u dalšího článku! (nebo videa?:) XOXOOblíbené outfity na léto 2015!

2. září 2015 v 14:18 | Martina Turčeková |  Fashion
Ahooj, už máme konec prázdnin - my vysokoškoláci máme sice ještě měsíc klid, ale i tak - a rozhodla jsem se vám ukázat, jaké byly mé tři nejoblíbenějsí outfity na toto léto.


Tento první patří asi mezi ty nejoblíbenější. Volná halenka na zip, kterou jsem hledala dlouho a nakonec ji našla v obyčejném pantalonu. Balerinky, které nosím snad skoro ke všemu, k čemu to jen jde, protože jsou strašně pohodlné. Navíc jsem v Sinsay našla náramek, který se k nim super hodí.Více v celém článku