........


Leden 2016

Kosmetické nezbytnosti

25. ledna 2016 v 11:55 | Martina Turčeková |  Beauty
ÚVOD
.....Ahoj :) Na asku mi přišel dotaz, jestli bych nepřidala nějaký článek o kosmetice, že už dlouho žádný nebyl. No nebyl, jelikož něco nového si v poslední době koupím jednou za uherský rok a to až mi dojdou produkty, které používám nejradši. A tak jsem se rozhodla to pojmout jinak - ukázat vám ty TOP, se kterými jsem spokojena a stále se k nim vracím.

A JAKÉ TO JSOU?
.....Na pvní příčku patří rozhodně BB Cream od L'oreal. Od doby, kdy jsem jej použila poprvé, jsem s žádným jiným spokojena nebyla. Vypadá přirozeně a pleť je po něm úžasně hladká. A když jsem si minulý týden pořizovala v Rossmannu nový, tak nejen, že byl v akci - a to skoro o 100,- ale také jsem k němu dostala zdarma štětec na make-up (který jsem sice ještě nepoužila a možná ani nepoužiju :D ale potěší to).


.....Řasenka od Astor BIG & Beautiful Style MUSE je ta nejlepší ze všech! S jinou už to moc nezvládám.

Ostatní produkty v celém článku!

JAKOU BARVU NA VLASY?

21. ledna 2016 v 11:25 | XOXO |  Beauty
ÚVOD
.....Nejsem zrovna ten typ člověka, který by celý život vydržel s jednou barvou na vlasy a byl by spokojený. Co se vzhledu týče, mám ráda změny. Rozhodla jsem se tu dát pár fotek, jak jsem vlasy kdysi nosila a budu jen ráda za připomínky, která barva se vám na mě líbí a ke které se vracet nemám :) Jelikož zase přemýšlím o změně :D

FOTKY
.....Asi v 16 jsem se obarvila na černo a to mi vydrželo několik let. Upřímně bych černou už asi nechtěla, protože než jsem se ji zbavila, trvalo to asi třičtvtě roku. Přebarvit ji sama jsem neměla šanci a tak jsem musela ke kadeřnici, která mi celé vlasy odbarvila a dala na mojí přírodní hnědou - a i když mám svoje přírodní vlasy tmavě hnědé, musela to dělat na dvakrát! No nekonečný příběh :D


♥ My jewerly BOX!

12. ledna 2016 v 17:00 | Martina Turčeková |  Fashion
ÚVOD
.....Každý si najde něco, co si může kupovat stále dokola a pořád mu to dělá velkou radost. Pokud sledujete můj blog déle tak víte, že u mě to jsou jednoznačně šperky. Abych si je měla kam ukládat, vyráběla jsem si různé šperkovnice z krabiček a proto si dokážete představit, jak obrovskou radost jsem měla, když jsem pod stromečkem našla opravdovou (a ještě k tomu tak obrovskou) šperkovnici!

DETAIL ♥
.....Hned jak jsem ji uviděla (a to ještě zavřenou!), byla jsem unešena. A pak jsem ji otevřela.. Tolik místa, zámeček, klíček, několik šuplíků a organizérů, zrcádko.. prostě všechnoo. Asi je vám jasné, že okamžitě jak jsem se dostala domů tak jsem všechny šperky, které ráda nosím přesouvala.Jakým způsobem skladujete šperky vy? :)
XOXO

Svázaná v korzetu...

11. ledna 2016 v 23:37 | Martina Turčeková |  - Writing
........nikdy jsem si nějak nevšímala blogových "Témat týdne", ale když na mě vyskočil titulek "Jako v korzetu" hned jsem si představila ten pocit svázání a okamžitě mě popadla chuť se o tom rozepsat. Možná je to tím, že se mám ještě připravit na zkoušku, kterou mám za pár hodin a jsem schopna dělat cokoliv kromě toho, abych se připravovala.

A to je přesně ono.

Každý má nějaké povinnosti, které musí splnit a je jen na něm, jak naloží se svým časem. Já s tím svým nakládám dost špatně a už tady vidíte jasný příklad. Škola, zkouškové, seminárky, bakalářka, práce... Na všechno mám vždycky "čas" - však ono se to nějak stihne.

.....Probíhá to asi následovně. Vím, co všechno musím udělat nebo zařídit, ale vždycky si najdu radši nějaký ten čas na seriály, někam si zajdu, nalakuju nehty, nutně musím uklidit ve skříni! A pak příjde moment, kdy se objeví ony myšlenky. Zítra musím začít psát seminárku a v úterý hned na zkoušku, ale zárověň musím večer do práce tak kdy se mám sakra učit? A je to tu - začíná panika.

Ten pocit snad ani nejde popsat slovy (i když to, že jste svázaní jako v korzetu to dostatečně vystihuje). Začne vám být zle, uzavřete se do sebe a nevíte, jestli začít brečet nebo co vlastně máte dělat (?). První myšlenka je typická - rychle utéct. Tento pocit naštěstí netrvá nějak dlouho, po chvíli se vzpamatujete a přichází na řadu ta lepší volba - boj. Zatnete zuby a vše co je potřeba uděláte. Následuje pocit spokojenosti, že jste to zvládli a říkáte si, že příště už si to naplánujete předem. Samozřejmě že ve finále nenaplánujete. Po splnění všech úkolů na ten pocit paniky rychle zapomenete, shodíte korzet a říkáte si, jak vlastně všechno zvládnete. Ano, zvládnete, ale za jakou cenu?

.....Tento pocit bohužel nenastává jen v těchto případech. Někdy příjde, i když to vůbec nečekáte. Sedíte v místnosti plné lidí, všude ticho, jste v klidu.. A najednou slyšíte "A co nám k tématu řeknete třeba vy?" Boom... V krku máte nejen knedlík, ale i srdce, začnou se vám třepat ruce, ztratí se hlas a chce se vám tak, ale tak strašně brečet a v hlavě proudí nespočet varovných signálů. Není totiž kam utéct. Nic neřeknete = trapas. Řeknete něco po minutě ticha, kdy hledáte svůj ztracený hlas? = trapas. Někdy prostě stojíte a neřeknete nic = máte pocit, že jste za idiota.

Prostě všechno, na co pomyslíte, vám příjde jako špatný nápad. A tak se takovým situacím začnete vyhýbat - a to z dalšího strachu, že ta panika příjde zas.

A takových situací se může stát nespočet. Třeba když jedete na neznámé místo a celou cestu v tramvaji máte před sebou jen ten pohled, jak jste ztraceni a že nevíte, co dělat. V tu chvíli máte pocit, že se na vás každý dívá a že ví, že jste úplně ztraceni. Vlastně ve všech podobných situacích, kdy čelíte něčemu novému (neznámému) máte strach a pocit, že jste za idiota.

NEJSTE

Vše je to jen ve vaší hlavě. A to, jak se strachem naložíte - jestli budete stále utíkat nebo bojovat je jen na vás.

Já si pod názvem "jako v korzetu" vybavila toto a mě by zajímalo, zda je něco, co drží "v korzetu" vás?

XOXO

Winter inspiration

9. ledna 2016 v 8:30 | Martina Turčeková |  Fashion
ÚVOD
Když se nudím nebo mám chvíli čas, tak si vytvářím outfity a inspiruju se tak tím, jaké oblečení bych třeba chtěla, jaké kombinace se mi líbí apod. Vytvořila jsem hned dva a oblečení, které jsem použila bych hned brala domů do skříně! :D

OUTFITY

Která kombinace se vám líbí více?
A jaké outfity na zimu preferujete vy? :) XOXO

Perly z minulosti blogu

7. ledna 2016 v 18:25 | Martina Turčeková |  - Writing

Ohlédnutí za rokem 2015

5. ledna 2016 v 15:01 | Martina Turčeková |  - Writing
ÚVOD
.....Znáte to, příjde první leden a vy si říkáte, co byste během dalšího roku chtěli zvládnout, změnit, zlepšit.. a jste plní motivace, nových cílů a snů. Ano, taky to a mě přišlo. Zezačátku jsem přemýšlela, že v dalším roce s blogováním pokračovat nebudu, protože mi hlavou běžely výmluvy typu: '..nemám na to čas.' '..nemám co napsat.' 'mám spoustu jiných povinností.' '..stejně to beztak nikdo nečte.' a šlo to z kopce, což jste určitě vzhledem k mé aktivitě viděli sami. Když jsem ale projížděla všechny své staré články, fotky a zážitky zjistila jsem, že by byla škoda blog smazat. Dokonce mě samotnou bavilo své články číst a u některých jsem si říkala, že se mi fakt povedly - ale taky jsem narazila třeba na několik let staré, u kterých jsem se sama styděla, že jsem je vůbec zveřejnila :D ale o tom to právě je. Tento blog je v mém životě přes šest let a díky němu jasně vidím, jak jsem se během svého dospívání měnila - ve stylu psaní, myšlění, kvalitě fotek nebo v názorech (například, když jsem četla svůj TAG z roku 2012 jsem si říkala, jestli to co jsem odpovídala jako myslím vážně?!:D). Taky díky starých článků můžu zavzpomínat na zážitky, na které bych si bez nich dneska třeba ani nevzpomněla.
.....Došlo mi, že o tohle přijít nechci a tak jsem se do toho pustila. Můj blog jsem překopala od hlavních věcí jako je design, až po úplné detaily. V rubrikách jsem měla neskutečný bordel nepořádek, tak jsem je rozdělila do kategorií tak, ať si každý může najít přesně to, co hledá nebo ho zajímá. Trávila jsem nad tím hodiny a jsem spokojená! A doufám, že vy taky.


A TEĎ UŽ K ROKU 2015
.....Událo se toho tolik, že ani nevím, čím začít. Někteří lidé z mého života odešli, jiní zase přišli a někteří samozřejmě zůstali. Když se podívám zpátky na to, které změny a zkušenosti mě potkaly, začla bych třeba tím, že ze začátku loňského roku jsem se konečně odhodlala k tomu, abych si nasadila rovnátka na pevno. Mé zuby mě na mém vzhledu trápily asi ze všeho nejvíc, ale strach byl vždy silnější než já. Ale nakonec jsem do toho šla. Dneska už je to přes třičtvrtě roku, co je mám a musím říct, že i přes tu bolest, kterou po utažení mívám tohoto rozhodnutí nebudu nikdy litovat. Už teď vidím obrovské změny a cítím se o dost lépe, než kdysi. Když už jsem u těch 'kosmetických změn' s mamkou a ségrou jsme šly na společné tetování - mám ho na žebrech pod prsem a když s tetováním skončil, říkala jsem si, že na další už nikdy nepůjdu, protože to bolelo ze všech nejvíce (ale co si budem povídat, už mě to bere zas).
.....Úspěšně jsem dokončila druhý ročník VŠ. Při nástupu do třeťáku jsem si říkala, že do konce roku napíšu teorii bakalářky - světe div se, ze třiceti (nebo kolika) jich mám 'krásných' sedm. Nebyla jsem schopna k tomu sednout a fakt psát, ale to se dožene. Se Zuzkou jsme zvládly poslední praxi aji zkoušku z rodinného práva a věřím, že společně to dotáhnem až do konce! Podala jsem si přihlášku na navazující studium, nejsem si stoprocentně jistá, jestli chci pokračovat, ale říkala jsem si, proč to nezkusit. Lepší, než abych za rok litovala, že jsem se na to úplně vykašlala. Buď mě vezmou nebo ne. Uvidíme..
.....Další věc, kterou jsem zvládla a jsem na sebe upřímně opravdu pyšná je autoškola. K té jsem se rozhodla úplně náhodou, když se mi zázrakem podařilo vyhrát jeden pokerový turnaj a získala tím peníze navíc, které bych normálně neměla (i když opravdu nešlo o nějaký super balík, pomohlo mi to hodně). A šlo se na to. Jízdy mi zezačátku nešly, ale i tak mě řízení strašně bavilo. Když přišel termín zkoušky, zase začal můj obvyklý stres a počítala jsem s tím, že to nezvládnu. V osm ráno mě čekal test a na jízdy jsem pak musela čekat čtyři hodiny! Půl hodinová jízda byla pro mě tou nejdelší ze všech. Samozřejmě, že mi auto zdechlo a udělala jsem pár chyb (třeba směrovka před parkováním mi asi přišla úplně zbytečná) ale.. PROŠLA JSEM! A to napoprvé. Tak neskutečnou radost, jakou jsem v tu chvíli prožívala, snad nedokážu ani popsat. Ale že to stálo nervů...
.....Celkově co se týče zvládání stresu a různých povinností, v tom jsem se nezměnila. Když to na mě padne, mám sto chutí se na všechno vy..kašlat ať mám klid. V poslední době se to ale lepší a to z jednoho jediného důvodu, který je zároveň tím nejlepším, který mě za rok 2015 potkal. Poznala jsem člověka, který mě podporuje absolutně ve všem, co se rozhodnu udělat. Když chci věci vzdát, postaví mě zase na nohy a pořád mi dává najevo, že dokážu zvládnout vše. Dělá mě to pozitivnějším a hlavně silnějším člověkem. Za těch pár měsíců, což není moc, jsem zažila více věcí, než za celý život. A za nic bych to nevyměnila. Jak se říká: 'Jednou tě někdo obejme tak silně, že se všechny rozbité kousky zase spojí.' a je to tak, jsem nejšťastnější na světě a zažívat tento pocit bych přála každému z vás.

.....Abych to uzavřela.. se vším co mám jsem nadmíru spokojená a na věcech které nemám a chci budu makat, aby byl rok 2016 ještě úspěšnějším než ten předchozí. A já vás budu o všem průběžně informovat a přeji vám všem také mnoho úspěchů!! XOXO