........


Červen 2016

Problémy lidí s rovnátky - VIDEO

24. června 2016 v 16:15 | XOXO |  Videa
.....Ahoj, mnoho z vás určitě ví, že už přes rok nosím rovnátka. Pokud se na rovnátka chystáte, nebo vás jen zajímá, jaké problémy přináší, koukněte na nové video :) Vše se tam dozvíte!


Detaily mého pokoje ll update 2016

20. června 2016 v 20:20 | XOXO |  - Writing
.....Tak jsme po několika letech malovali byt, což mě donutilo k tomu, abych si (zase) trošku předělala a uklidila pokoj. Se ségrou jsme se rozhodly, že z růžové přejdeme na fialovou (jak ob rov ská změna). Ale přesto je to zase oživení a mně se strašně líbí. Vzala jsem to jako příležitost k tomu, že vás zase nechám lehce nahlédnout do svého soukromí a toho, jak si doma žiju :)


poličky u postele


další fotky v celém článku


OOTD + doplňky (16. 6. 16)

16. června 2016 v 21:19 | XOXO |  Fashion
.....Ahoj, ukážu vám outfit, který jsem zvolila pro dnešní den a celkově patří mezi moje nejoblíbenější. Je totiž strašně pohodlný, nic extra uplého, což se v teple hodí.


.....Jako doplňky jsem zvolila naušnice, které jsem dostala ze stránky Juvelora.cz. Nejen, že jsou úplně roztomilé a plné kamínků (pro mě, prvotřídní straku, jako dělané), ale také přišly v té nejkrásnější krabičce. Jsem typ člověka, který dává na první pohled a když vidím krásný obal, hned mám z nové věci větší radost. A to bych doporučila všem e-shopům, protože není nic horšího, než hodit produkt do černé tašky a nedát si s tím žádnou práci. No uznejte sami. K těmto naušnicím jsem tam viděla i prstýnek a jen čekám, kdy si ho objednám, protože pospolu to musí vypadat strašně hezky.


.....Jako druhý doplněk mám náramkový pásek, který jsem dostala od přítele ♥ Jde vidět, že mě zná, protože něco tak třpytivého, co na světle hází nejrůznější odlesky, jsem ještě neviděla. Když ho mám na ruce, musím se na něj pořád dívat a už i mamka si na něj občas dělá zálusk :D (pro ukázku toho, jak vypadá na sluníčku klikni na instagram > https://insta.com/martinaturcek)

https://media.giphy.com/media/6BePhsA3YTpwQ/giphy.gif

.....A jaký outfit a doplňky momentálně nosíte vy? :) XOXO ♥

2. 6. 2016

2. června 2016 v 10:47 | XOXO |  - Writing
.....Ahoj, je to tu! Konečně můžu napsat, že jsem bakalář (třikrát hurááá). Už v životopise můžu uvést dokončené vysokoškolské vzdělání, místo střední s maturitou v oboru kosmetička, což mě vždy úplně vytáčelo :D Teď jen počkat na oficiální potvrzení toho, jestli jsem se dostala na navazující studium - pokud ano, super, nemusím sedět na pracáku a rychle hledat normální práci, ale na druhou stranu představa, že za půl roku zase pomalu řeším diplomku a všechny to okolo znova??? Radši na to předem nemyslet. Pokud někoho čekají státnice příští rok, mám pro vás pár poznatků, které se - možná - budou hodit.


.....Začnu od začátku. Jako první řešíte bakalářskou práci. Pokud to škola umožňuje, vyberte si téma podle sebe. Já psala o něčem, co mě baví a zajímá a i tak mi sepsání dalo zabrat. A co teprv ti, co si vybrali předem dané téma a vůůůbec mu nerozuměli? Opravdu je lituju. Pak je tady vedoucí práce. Po zkušenostech ostatních radím, ať si předem ověříte, kdo jaký je, jak přistupuje a zda nemá na starost skoro padesát prací, takže na tu vaši nebude mít vůbec čas, ve finále vám dá jako známku E a ani nevíte za co. Toto naštěstí nebyl můj případ, dostala jsem od vedoucího A a myslím, že hlavně kvůli tomu, že mou práci opravdu četl a každou chybu mi opravil a radil mi, co přidat a co naopak smazat. Ale pozor na výzkum!! Vedoucí mi radil, ať si seženu stastika. Což jsem samozřejmě (hrdinka) neudělala a oponent to poznal :D Nevyšlo, přístě se polepším. Jo a taky zkuste práci psát dříve, než pár týdnů před uzávěrkou. Stihnout se to sice dá, ale taky to podle toho vypadá.
.....Měsíc do státnic a moje slova: "Asi bych se už měla začít učit." Asi? Už v té době bylo pozdě!! :D Během tisknutí papírů (celkem asi 300 stran) jsem začala přemýšlet, že požádám o odvolání, odcházím ze školy nebo to prostě vzdám. Stála jsem si za tím, že to normální člověk absolutně nemůže zvládnout!!! No prostě se připravte na minimálně měsíc plný negativních myšlenek, protivných nálad, nedostatečného spánku a chuť zabíjet vše, co dýchá nebo vás ruší. Taky doporučuju nečíst si diskuze na téma STÁTNICE, protože si akorát přečtete to, jak se učí už půl roku a mají pocit, že to nezvládají - což jen prohloubí vaši depresi. V neposlední řadě přichází silné výčitky svědomí, že jste si odpoledne na dvě hoďky schrupli, místo abyste se učili.
.....Kupte si asi milion náhradních zvýrazňovačů, čajů na soustředění (doporučuju Mate IQ, opravdu mi pomáhalo a ne, není to žádná spolupráce s bylinkovými čaji), prupisky, bloky, papírky, špunty do uší a hlavně nasbírejte dostatečný počet kreditů na primat.cz (ta stránka mě vždy zachránila, díky těm, kteří tam ty materiály hází).
.....Den státnic - už se fakt neučte, akorát si zamotáte vše dohromady a opravdu nic nového nezjistíte. Než půjdete, NAJEZTE SE!!! Říká ta, která si dala půlku banánu ráno a víc za ten den nezvládla. Nejen, že mi během zkoušky neskutečně kručelo v břiše a bylo mi na omdlení, ale taky jsem byla už po druhém pivu KO. A zapíjet se bude, ať už radost nebo žal. Co se týče oblečení, šaty si kupte takové, aby nebylo třeba sáčko - protože i když by bylo venku -30°, budete se potit s prominutím jak hovada. Nic co by vám přidalo alespoň trochu uvolnění.
.....Na závěr bych vám chtěla říct, že opravdu každý má pocit, že nic neumí. A ani není třeba vědět vše do úplného detailu. Při losování otázek se stačí soustředit na to, co umíte a ty čísla si pořád opakovat s tím, že si je musíte vytáhnout. Mně to vyšlo, jste měli vidět tu škodolibou radost.
.....Ty nervy k tomu patří a chtěla bych poděkovat všem, kteří se mnou toto období zvládli a podporovali mě, i když jsem byla na facku (nebo spíš na pěst?). Strašně si té podpory vážím ♥ Snad jste taky všechny zkoušky (ať už maturitu, státnice, cokoliv...) zvládli a už si jen užívat prázdnin!

XOXO♥