........


Beauty tips

OPRAVDU TO FUNGUJE? #2

30. srpna 2017 v 16:48 | Martina Turček
AHOJ!

Dnes tady máme pokračování mé nové, ale za to oblíbené rubriky. Strašně mě baví hledat, poznávat a testovat nové produkty, které nám mají jakýmkoliv způsobem pomoci. Tentokrát bylo mé testování zaměřeno na vlasy. Mám je od přírody vlnité, což se mi moc nelíbí a často (opravdu velmi často) je žehlím. Ani síly moc nepobraly, takže se mi nejen lámou, ale i padají. O růstu ani nemluvím.. Zkoušela jsem všechno možné, od domácích masek ala Pinterest, po různé tabletky, po kterých jsem se akorát tak osypala. No a jednou jsem narazila na diskuzi, kde holky probíraly chninový šampon, který jim na vlasy pomohl... OuKej!! To bych nebyla já, abych to nemusela vyzkoušet taky!

Jsem si skoro jista, že o produktech značky Milva jste už někde slyšely.. A pokud si stále nejste jisté, zda opravdu fungují, pokračujte ve čtení článku, kde vám prozradím svou zkušenost.Domů mi přišel celý set - Chininový šampón, maska, sprej na vlasy a kondicionér, což je jedna z jejich novinek. Čeho si od e-shopu cením je to, že sami zjišťovali, jaký typ vlasů mám, zda se mastí, lámou, padají... a podle toho vybrali nejlepší typ pro mě - Dry hair care. Produkty slibují snžení padáni vlasů, urychlení jejich růstu a celkové upevnění vlasového folikulu.

Hned jsem tedy schovala své dosavadní přípravky na vlasy a nahradila je těmito - žádné jiné jsem během testování nepoužila. Dokonce i na dovolené jsem používala vzorečky, které mi s balením přišly. Co mě zarazilo jako první je, že všechny výrobky mají řidčí konzistenci než kterékoliv jiné, co jsem kdy použila. Upřímně jsem si na to musela chvíli zvykat, ale není to nic, co by nějak překáželo. Vůni mají všechny přípravky tak specifickou, že ji nedokážu ani popsat, příjde mi strašně čistá, lehounce mentolová. Rozhodně z ní nemáte pocit, že si patláte na vlasy tunu chemie. Dalším velkým plusem pro mě je, že produkty Milva nejsou testovány na zvířatech.


Produkty jsem začala používat někdy koncem června - do půlky srpna. Abyste nějak měly přehled o tom, jak dlouho vydrží, tak šampon už mi došel, v kondicionéru mám na pár umytí, v masce polovinu a sprej mi ještě nějakou dobu vydrží. Vlasy si myju 2-3x týdně.

Jako první jsem si, logicky, dávala vždy šampón (2x), poté (pouze) na konečky nanesla kondicionér, který má vlasy vyživovat a hydratovat (bez parabenů a silikonů). Po smytí jsem nanesla ještě masku, kterou už jsem dala po celé délce a opět nechala pár minutek působit. No a ve finále po umytí a vysušení vlasů ručníkem nanesu k pokožce hlavy vodu na vlasy ve spreji.


No a jaký vliv měly přípravky MILVA na mé vlasy? Pomohly mi?

Klikni na celý článek a vše se dozvíš!

Když se pro krásu 'musí' trpět...

14. července 2014 v 11:52 | XOXO
Ahooj,
dneska jsem tady s takovým spíše upozorňujícím článkem, kde popíšu svou bohužel špatnou zkušenost s prodlužováním řas. Myslím, že článek může být užitečný pro všechny, protože se to může stát komukoliv a vážně to není nic příjemného..
A ráda bych také slyšela váš názor, popřípadě zkušenost :)

Jak víte, chodila jsem nějakou dobu na prodlužování řas - metodou řasa na řasu. Při posledním doplnění mě ale oči začaly štípat a otékat, ale nevěnovala jsem tomu moc velkou pozornost, protože jsem zrovna byla nachlazená a říkala si, že to možná bude tím. Když ale ani další den svědění nepřestalo, tak jsem začala projíždět internet a vše nasvědčovalo tomu, že jsem nejspíše dostala alergii na lepidlo. Četla jsem mnoho článků, diskuzí a názorů a rozhodla se řasy sundat a dát si od prodlužování měsíc-dva pauzu, aby si oči odpočinuly.

Pak jsem to teda riskla znova, protože některým slečnám se po pauze už oči zklidnily a další prodlužování už proběhlo v pohodě. Už jsem nebyla nemocná a tak jsem si říkala proč to nezkusit. Hrozně jsem si na ně totiž zvykla, je to pohodlné a nemusíte se v podstatě vůbec líčit, což mi vyhovovalo. Řasy byly po nanesení krásné!! Necítila jsem žadné příznaky alergie a byla jsem ráda, že je to teda snad za mnou..

hned po nanesení

Ale bohužel...

Prodloužení řas

11. března 2014 v 0:04 | XOXO
http://i20.photobucket.com/albums/b212/Ivory_Star/pixels/7b70e4c6.gif Ahoooj http://i20.photobucket.com/albums/b212/Ivory_Star/pixels/7b70e4c6.gif
Jak někteří víte, Gabka se stále (narozdíl ode mě) věnuje kosmetice a už půl roku pracuje ve svém vlastním salóně (www.ameska.cz). Před nedávněm začala kromě všeho prodlužovat řasy metodou řasa na řasu. I když jsem měla teď svoje řasy oslabené, tak jsem si řekla, že za ni zajdu - protože je to přece Gabkaa a ta je spolehlivá a kdyby bylo něco špatně tak mi hned řekne a poradí co a jak. A musím říct, že jsem strašně spokojená a to tak, že to tady musím ukázat vám všem, haha :)


A taky byla tak hodná a poskytla mi pro vás čtenářky poukaz na 35% slevu na prodloužení řas!

Akce platí do 1.4.2014, tak pokud máte zájem objednávejte a místo původních 900,- zaplatíte pouhých 585,- :) Což se vyplatíííí http://i20.photobucket.com/albums/b212/Ivory_Star/pixels/7b70e4c6.gif

Stačí, když poukaz vytisknete, nebo budete mít uložený v mobilu.

To je odemě (od nás) zatím všechno, určitě mi dejte vědět,jestli máte s řasy zkušenosti a pokud ne, tak už alespoň víte, kam u nás v Ostravě zajít, hezký zbytek dne, XOXOXO

Jak kryji kruhy pod očima

28. ledna 2014 v 11:17 | XOXO
Ahooj,
dlouho (hodně dlouho) jsem nepřidala nic do své kosmetické rubriky - tak to napravuji. Kruhy pod očima trpím od jakživa (není to sice až tak hrozné, ale ani na pohled pěkné). Proto se to snažím alespoň trošku zmírnit. Jak? To vám teď ukážu, není na tom nic složitého, co byste nezvládly i vy! :)

Postup se dozvíte v celém článku!

22. 4. 2013

22. dubna 2013 v 15:20 | XOXO

Dneska jsem se rozhodla pro nějaký článek na téma - tentokrát vlasy. Ukážu vám svůj postup při a po umytí vlasů.

- Někdy si před umytím nanesu na celé vlasy olej od Loreal, o kterém jsem vám už kdysi psala a nechám cca půl hodiny působit
- Poté si je umyju šampónem (2x) a použiju kondicioner. Už delší dobu používám šampon i kondicionér od značky Cien (mají mnoho druhý, na poškozené vlasy, na barvené apod.) seženete je v Lidlu za 30,- a myslím si, že za tu cenu se vyrovnají i šamponům dražším (slovem dražší mám na mysli šampony okolo 100,-)

- Po umytí vysuším vlasy ručníkem a po celé délce (ale hlavně na konečky) 'nastříkám' GLISS KUR Hair Repair, který je skvělý nejen na roztřepené konečky, ale pomáhá taky s rozčesáváním

Rychlé, užitečné rady

14. ledna 2013 v 20:08 | XOXO

Lidé k líčení přistupují s různou mírou zkušeností. Trik je v tom nebát se. Je to jen líčení, dá se smýt. Nikdy se nebojte udělat chybu!


LÍČENÍ - záleží na světle
- Vždycky se ličte na dobře odvětleném místě a ujistěte se, že máte osvětlené obě poloviny obličeje. Nejlepší je se malovat u okna na přírozeném světle. Pokud je to možné, tak si před odchodem své konečné líčení zkontrolujte v různých zrcadlech při různých osvěteních.
- Důkladným roztíráním make-upu zabráníte tomu, aby vám make-up vytvořil jen vrstvu přilepenou na obličeji. Líčidla musí prosáknout do pleti a dokonale se s ní spojit.
- Když budete líčidla nanášet krouživými pohyby stětce, dosáhnete nejlepšího výsledku a zamezíte čarám na obličeji.

ROZJASŇOVÁNÍ A KONTUROVÁNÍ
- Při výběru rozjasňujících a konturovacích barev platí obecné pravidlo: na konturování si kupte o jeden až dva ods. tmavší make-up, než je vaše přirozená barva kůže a o jeden ods. světlejší make-up pro rozjasnění.
- Nejpřirozeněji vymodelujeme tvář make-upem! Tmavý na (nebo pod) lícní kosti, světlý nad lícní kosti a přirozený make-up na zbytek obličeje. Nebojte se make-upy míchat! Dosáhnete lepšího výsledku než bronzerem. Nezapomeňte ale důkladně rozetřít a propojit odstíny do sebe.
- Nezapomínejte na krk!

POUŽITÍ TVÁŘENKY
- Pokud máte suchá místa, je vždy lepší rémová tvářenka, protože ta se vstřebá do kůže. Pudrová se hodí pro pokožku normální.
- Tvářenka by měla dodat pleti svěží vzhled. Nepoužívejte tvářenku na lícní kosti!
- Nejjednodušší způsob, jak zjistit kam umístit tvářenku, je prostě se usmát :)

KONEČNÁ ÚPRAVA MAKE-UPU
- použijte fixační pudr.
- je to krok, na který byste měly klást důraz. Když už jste si daly tolik práce se základem a tvářenkou, nechceme přece, aby pleť vypadala umazaně nebo mastně.

rady z knihy od Scott Barnes Krásná tvář

Princip úpravy obličeje

22. září 2012 v 23:40 | XOXO
K dobrému líčení je třeba mít tónovací protředek ve dvou odstínech. Světlejší a tmavší. Důvody jsou hned dva:
- Jednak se nám pleť v průběhu roku mění a tak potřebujeme tmavý odstín na léto a světlejší na zimu.
- Druhý důvod je ten, že nám dva odstíny umožní pomocí světla a stínu upravit tvář tak, aby se na ní pěkné zvýraznilo a potlačily se případné vady na pleti.
ZESVĚTLÍME to, co chceme zdůraznit a zároveň světlými tóny zjemňujeme rysy obličeje
a ZTMAVÍME to, co je třeba ztlumit, potlačit... Tímto způsobem se dá opticky odstranit velký nebo malý nos, vysoké čelo apod.
zdroj: Obrazová příručka o líčení, www.petrasestakova.cz

Tvářenka - jak vybrat tu pravou?

18. září 2012 v 17:52 | XOXO
- Pokud používáte make-up nebo pudr, tak mezi vaší kosmetiku měla být i tvářenka.
- Slouží k modelaci obličeje
- Bývají ve formě pudrové, krémové nebo tekuté
- Tvářenky nezapoměňte nanášet jemně, aby nebyl ostrý přechod. Pokud tvářenky nanesete moc, použijte světlý pudr, měl by odstín zmírnit

Pudrové (sypké) tvářenky

Má péče o vlasy

5. srpna 2012 v 14:52 | XOXO
Pár z vás se ptá, jak pečuju o vlasy a já stále dokola opakuju, že vážně skoro nijak! Občas si koupím nějakou masku na vlasy, ale není to nic, bez čeho bych se neobešla. Pro začátek ve zkratce:
- Nemyju si vlasy každý den, pro vlasy to není nic dobrého
- Nepoužívám kondicionér - mám pocit, že po něm mám vlasy strašně splihlé
- Vlasy si myju zásadně studenou vodou
- Mokré vlasy nerozčesávám!!! S takovou bych byla za chvíli plešatá, vlasy pak strašně padají (alespoň mi)


Nemám přesn intervaly, po kolika dnech si vlasy umýt. Když cítm, že jsou mastné, tvrdé a oddělují se prameny, tak si je umyju. Jediné co používám je šampon. Poprvé dám šamponu víc a zbavím vlasy nečistot, opláchnu a podruhé už stačí jen kapka, aby vlasy provoněly .. Můj nejoblíbenější šamon je už milionkrát zmiňovaný Timotei pro brunety, je hnědé barvy a má v sobě malinké zlaté třpytky a o té vůni ani nemluvím!! Navíc, po žádném šamponu jsem neměla tak jemné vlasy jako po tomto.Když je šampon opláchnutý, vlasy vysuším ručníkem a na pár minut chodím po bytě s tzv. turbanem, potom nechám vlasy volně uschnout bez fénování... (jelikož se mi fén zničil, pravda).
Vlasy na fotce jsou totálně neupravené, tak se nedivte, že lítají tak nějak všelijak, haha :D

Po uschnutí na pěšinku dám pár kapek březové vody, lehce vmasíruju a nechám působit. Voda se nesmývá, nechá se tak a dodá vlasům lesk a taky je má vyživovat, ale to netuším, zda opravdu dělá :-)) Navíc stojí pár kaček!

Když se rozhodnu si vlasy vyžehlit, tak používám sprej od Loreal Hot Straight... Dávám ho ale jen na konečky, mám pocit, že když toho dáte moc a po celé délce , tak se vlasy rychle zmastí a splihnou. Netuším, jak to máte vy, ale mi to nedělá dobrotu tak proto opravdu jen na konečky :-)))

No a to je tak všechno.. Jak říkám, moc času tomu nevěnuju haha. Akorát ještě bych dodala, že si pravidelně zastřihávám konečky :-)

Bez kterého přípravku na vlasy se neobejdete vy?

PORADENSKÁ SLUŽBA

8. června 2012 v 22:09 | XOXO
Byl požadavek, jak pečovat o pleť. Typy pleti rozdělujeme do čtyř kategorií
- suchá
- normální
- mastná
- aknózní

pokusím se to udělat nějak přehledně, aby si každý přišel na svoje :))

Suchá pleť

Jak ji poznáme? Tenká, křehká, drsnější, slabé promaštění, může se olupovat, snadno praská, póry nejsou viditelné
Příčiny: vrozená dispozice, mazové a potní žlázy nejsou dostatečně vyvinuty, světlovlasost, prouchy výživy, nedostatek vit. A, mytí obličeje mýdlem
Ošetření: večer (čistící pleť. mléko, čistící krém, borová voda)
ráno (vlažná voda, polomastný krém)
během dne ( čistící voda pro suchou pleť)
Domácí masky: kvasinková (kvasnice, rostlinný olej, žloutek, sušené mléko)
tvarohová (tučný tvaroh, rostlinný olej a med)

Normální pleť

Jak ji poznáme? Kůže se nemastí, ale ani neolupuje, póry jsou nezřetelné. kůže je pružná, barva pleti jemně růžová
Ošetření: večer ( pleť. mléko, teplá voda, polomastný hydratační krém)
ráno ( vlažná voda, pleť. voda s tonikem, hydratační krém)
Domácí masky: okurková (okurky, gáza, bílek)
jogurtová (bílý jogurt, med, žloutek)
broskvová ( razmačkané broskve, mléko)

Mastná pleť

Jak ji poznáme? Vyskytuje se především u mladých lidí, struktura připomíná slupku pomeranče, vyskytují se komedony, stárne nejpomaleji ze všech typů
Ošetření: u této pleti je nejlepší dieta (ovoce, zelenina, nízkotučné jogurty, celozrnné pečivo), snížit přísun kořeněných jídel, omezit alkohol. Prospívá spánek, pobyt na čerstvém vzduchu a slunění

Aknózní pleť

Jak ji poznáme? je to onemocnění mladých lidí charakteris. mastnou pletí, tvorbou komedonů a zánětem folikulu.Vyskytuje se hlavně v horní polovině trupu, na obličeji a zádech. Projevy akné mohou být pupínky, neštovičky, hrboly a záněty.
Léčba akné: vit. A, B, C, D, antibiotika, hormony, dieta, solárium
Domácí masky: ovesná ( voda, ovesná mouka, citronová šťáva, bílek)
bílková (bílek, citronová šťáva)
 
 

Reklama