- Writing

22. 5. 2017

Pondělí v 16:23 | Martina Turček

NÁHODNÉ FOTKY Z TELEFONU

Ahoj! Mám po škole a tím pádem i mnoho času na tvorbu nových videí. Ale to už jsem psala na >>facebooku<< - vy, kteří mě tam sledujete tak víte a kdo ne, tak honem do toho, pokud se chcete zúčatnit giveaway, kterou pro vás za pár dní chystám! Nápadu na blog i youtube je spousta a já se moc těším, až vám vše postupně představím. Protože pokud se po povede, tak to bude B O M B A a budu na sebe vážně pyšná :) A vy se snad zabavíte taky. Mezitím, než vše připravím mám tady pro vás 6 náhodných fotek ze svého telefonu, které jsem za poslední měsíc pořídila.


A CO VY? UŽ MÁTE PO ŽKOUŠKÁCH? MATURITÁCH? STÁTNICÍCH?

And the winner is...

8. března 2017 v 13:04 | XOXO
.....Ahoj!By Bára;) V únoru nám štěstí přálo v soutěžích a rozhodla jsem se o svou radost podělit, protože v mém případě se to opravdu nestává často (štěstí v lásce, chápete). Jako první byla facebooková soutěž od Avocado people, kteří na svém eshopu nabízejí ručně kreslená trička s veganskými (i vegetariánskými) potisky. A nejen to, najdete tam i různé samolepky, tašky apod. Tato stránka vznikla teprve nedávno a jejich nápad nadchl určitě nejen mě, protože u nás na trhu moc originálních věcí s touto tématikou není. Co ale u mě má největší plus je to, že z každého nákupu jde 10% na různé neziskové organizace, jako jsou vodící psi, farmy, útulky... Z čehož plyne, že uděláte radost nejen sobě, ale i ostatním. #avocadopeople

Měsíc ve fotkách #1

21. února 2017 v 14:10 | Martina
.....Je skvělé být studentem, ovšem než příjdou povinnosti! :D Druhý semestr v navazujícím studiu sotva začal a my už máme úkolů až nad hlavu. Blíží se uzávěrka na zadání témat diplomek (já naštěstí už představu mám, ale vše se musí vypilovat) a děsí mě představa, že zanedlouho už budu muset psát miliardu stránek a řešit výzkumy. Také mám poprvé v životě statistiku a jestli zvládnu toto, tak už všechno. Obdivuju všechny lidi, kteří rozum tabulkám v excelu :D Proč není třeba předmět MovieMaker... nechápu. Každopádně abych vás ujistila v tom, že žiju, dala jsem dokupy pár fotek z posledního měsíce. Když máme volno, snažíme se vymýšlet různé výlety a aktivity. Co mě v posledním měsíci nejvíce zaujalo byla rozhodně kavárna Bolt Tower v Ostravě Vítkovicích Výborná káva a krásný rozhled na Ostravu, už aby bylo teplo, abychom takových výletů mohli podnikat víc! Brzy se ozvu!

Den v Ostravě

8. ledna 2017 v 13:28 | Martina Turčeková
.....Ahoj, včerejší den jsme strávili v Ostravě, kde se konala mezinárodní výstava koček, na které přece nemůžu chybět. Neodradilo mě ani to, že venku bylo minimálně -15°. Výstava byla fajn, ale v podstatě stejná jako každý rok. Prošli jsme se, koukali na různé kočky a kocoury, nakoupili hračky pro našeho domů (jak jinak) a šli na jídlo do Karolíny. Poprvé v životě jsem zkusila vietnamské rýžové jarní rolky, na které byla všude samá chvála a upozorňuji všechny, aby nevěřili všemu, co se kde píše, protože větší hnus jsem už dlouho nejedla - a snad ani jíst nebudu :D Ale sto lidí, sto chutí. Přesně vím, proč nerada objednávám nová jídla, které neznám. Toť vše k mému gurmánskému zážitku a přejdeme opět k fotkám, protože se samozřejmě muselo vše dokumentovat :) Užijte si zbytek neděle - nevím jak vy, ale já ji trávím učením se na poslední zkoušku! Jupí.


Meet my cat

6. ledna 2017 v 10:47 | Martina Turčeková
.....Ahoj, venku zima jako blázen a tak vám dneska ukážu trošku z domácího prostředí. Kdo mě sleduje na instagramu určitě ví, že máme doma sedmiměsíční koťátko Mainského kocoura. Focení zvířat mě baví asi úplně nejvíc, i když věřím, že takové fotky nemusí zaujmout každého, snad se najde i někdo s podobnou zálibou :) Nejvíc se mi líbí asi to, že zvířata si na nic nehrají a zachytíte je přesně takové, jací jsou. Tak teda na ukázku náš 'malý' Cordy.
.....Pokud by někoho zajímaly momenty z našich běžných dnů, pravidelně přidávám fotky na fb stránku, která původně byla hlavně pro chovatele, aby viděli, jak nám Cordy roste a jak se má, ale je veřejná a přidat se může každý :) >facebook.com/cordiancoon
Novoroční procházka

4. ledna 2017 v 17:16 | Martina Turčeková
.....Procházky. Nikdy se mi na ně moc nechce a musím se dlouho nechat přemlouvat, ale ani necháu proč, když po ní vždycky má člověk lepší a nabitější náladu a navíc může vyfotit pár hezkých fotek na památku. Nový foťák se prostě musel vyzkoušet a taky je škoda je jen tak hodit do složky v notebooku a nezveřejnit je :)

3. 1. 2017

3. ledna 2017 v 10:54 | Martina Turčeková
.....Ahoj! Během prosince jsem si 'odbyla' Vánoce i své narozeniny a ráda bych vám ukázala něco málo z mých dárků, které mi udělaly obrovskou radost! Mnoho praktických a velkých věcí chybí - jako například mixér, šlehač, nádobí, smoothite maker, zrcadlovka (kterou jsem fotila, tak proto tady nebude vyfocena) atd. Celkově jsem si letošní oslavy moc užila, nejen, že jsem dostala jen krásné a hlavně užitečné dárky, ale hlavně to byl čas trávený s těmi, na kterých mi nejvíce záleží. Což je k nenahrazení! Ale teď už k dárečkům...

.....První várku obsahují knížky. Nikdy jsem nepekla a posledních pár měsíců se snažím učit novým věcem a stále se zlepšovat. V knize 'Moučníky' je mnoho inspirace na různé druhy receptů - od cupcakes, buchet, vánoček až po zdravé sladkosti. Zatím jsem podle knížky stihla upéct pouze dva dezerty, ale inspirace je tam tolik, že je stále co vymýšlet a obměňovat. Další velkou, hrubou a užitečnou knihou je 'Den bez masa'. Recepty na každé pondělí v týdnu po celý rok. Samozřejmě se dá ale využít pro inspiraci kdykoliv! Můžu podle ní dělat jak předkrmy, nápoje, pečivo, tak hlavní chody a dezerty. A pak, že vegetariáni nemají co jíst - byste se divili (já sama jsem překvapena, kolik různých jídel se dá vymyslet). A jako poslední malinká knížka o kočkách, která u mě nesmí chybět. Cokoliv s kočkama beru všemi deseti :D Někdy bych vám mohla nafotit i mou sbírků věcí s kočičí tématikou.


.....Čokoládová pěna do koupele, která voní tak nádherně, že to snad ani nejde popsat! Akorát teda mé sestře nedošlo, že doma máme jen sprchový kout :D:D:D:D Naštěstí je ale dělaná také jako sprchový krém, takže své využití najde.

.....No jo, kdo mě zná tak ví, že cokoliv je růžové a navíc se třpytí, beru všemi deseti. Set hodinek s náramkem je ve skutečnosti o moc hezčí, než na fotce, protože kamínky odráží krásně světlo.


+ další dárky v celém článku pod perexem! :)


Statistika nuda je...

21. října 2016 v 8:00 | Martina Turčeková
Za týden slavíme výročí. Já a můj blog. Osm let od jeho založení. OSM LET?!!
Je pravda, že za posledních pár let aktualizace článků lehce klesla (pochop - klesla jak hovado), ale stále je to stránka, ke které se neustále ráda vracím. Sama čtu své staré příspěvky a vzpomínám, protože byly doby, kdy jsem tady s vámi sdílela dobré i zlé. Jako právě dneska, což mě dokopalo až k napsání tohoto článku. O tom, jak se momentálně mám, co dělám a další fotky ze součastnsti si nechám zase na přístě.

Už si ani nepamatuju, co mě k založení blogu vedlo. Začínala jsem úplnýma kravinama, jako jsou inspirační obrázky nebo bleskovky :D:D (ani nevím, jestli někdo z vás, bleskovky zažil), ale měly úspěch! Za celých osm let jsem celkem zveřejnila 1170 článků a největší návštěvnost jsem měla v roce 2009, kdy jsem začala natáčet videa s Gabkou. Dělaly jsme videa v době, kdy jsme znaly snad jen LovelyHair a přišlo boom, kdy (na tu dobu) se mému blogu hodně dařilo. Začala jsem přidávat články snad o všem, co jsem každý den dělala. Ten rozdíl je patrný - například v roce 2011 jsem přidala 330 článků, za to v roce 2015 už jen 25. V žebříčku TopList, jsem při vyhledávání slova "XOXO" dodnes na prvním místě! :D

Hodně jsem se zasmála, když jsem si projížděla své starší designy. Myslím, že jsem se držela hesla: Čím kýčovitější, tím lepší! Hodím vám jeden na ukázku. Hlavně že Chanel.


Myslím, že články o sobě a svém životě se tu ještě objeví. Na styl dnešních blogerek se už nechytám, ale pojedu si prostě svoje. Což je plus i mínus - jak pro koho :) Tak se mějte hezky a zase přístě!
- M.

Dovolená na Korfu, tipy na výlety, nejhezčí pláže + fotky ll Corfu

29. července 2016 v 13:05 | XOXO
.....Ahoj, dneska vám povím o naší dovolené na Korfu, kde jsme trávili jedenáct dní. Článek bude spíše informativní, protože si myslím, že by mohl pár lidem pomoct s tím, kam se na ostrově podívat a zároveň vidět reálné fotky.

.....Ohledně ubytování se detailně rozepisovat nebudu (to si nechám na video). Byli jsme v části Dassia, kde upřímně toho k vidění moc není. Delegátka nám sice vnucovala to, že je zde jediná travnatá pláž, která je úplně top t o p T O P!!! Ale opravdu zas tak zajímavá není a na Korfu najdete mnoho krásnějších pláží. Proto jsme se rozhodli půjčit si auto a prozkoumat okolí. Jako první jsme navštívili jednu (podle recenzí) z nejoblíbenějších pláží a to Paleokastritsa. Oproti Dassii je tam hodně studené moře, což mnoho lidí ocení (já teda upřímně ne, ale na osvěžení dobrý, pravda). A navíc bylo moře krásně čisté. Pro rodiny s dětmi je nevýhoda možná to, že oproti jiným plážím je hned po chvíli v moři hloubka. Je možnost udělat si projíždku lodí, ve které můžete sledovat podmořský svět, ale za nějakých 12euro nám to přislo zbytečné. Spíše jsme si zašli do Corfu Aquarium, které je kousek od pláže a máte tam jistotu, že ty mořské živočichy uvidíte a to za 6 euro. Tako jsou tam k vidění různí plazi světa - s hadem se můžete klidně i vyfotit (zdarma:).
.....Další naše cesta byla směrem na sever. Začali jsme na Sidari, kde jsme byli jen chvíli. Písčitá pláž, asi 200m moře stále po kolena, ALE! alespoň někde byl náznak vln. Sice malých, ale přecejenom :D

Detaily mého pokoje ll update 2016

20. června 2016 v 20:20 | XOXO
.....Tak jsme po několika letech malovali byt, což mě donutilo k tomu, abych si (zase) trošku předělala a uklidila pokoj. Se ségrou jsme se rozhodly, že z růžové přejdeme na fialovou (jak ob rov ská změna). Ale přesto je to zase oživení a mně se strašně líbí. Vzala jsem to jako příležitost k tomu, že vás zase nechám lehce nahlédnout do svého soukromí a toho, jak si doma žiju :)


poličky u postele


další fotky v celém článku

 
 

Reklama