........


- Writing

Den v Ostravě

8. ledna 2017 v 13:28 | Martina Turčeková
.....Ahoj, včerejší den jsme strávili v Ostravě, kde se konala mezinárodní výstava koček, na které přece nemůžu chybět. Neodradilo mě ani to, že venku bylo minimálně -15°. Výstava byla fajn, ale v podstatě stejná jako každý rok. Prošli jsme se, koukali na různé kočky a kocoury, nakoupili hračky pro našeho domů (jak jinak) a šli na jídlo do Karolíny. Poprvé v životě jsem zkusila vietnamské rýžové jarní rolky, na které byla všude samá chvála a upozorňuji všechny, aby nevěřili všemu, co se kde píše, protože větší hnus jsem už dlouho nejedla - a snad ani jíst nebudu :D Ale sto lidí, sto chutí. Přesně vím, proč nerada objednávám nová jídla, které neznám. Toť vše k mému gurmánskému zážitku a přejdeme opět k fotkám, protože se samozřejmě muselo vše dokumentovat :) Užijte si zbytek neděle - nevím jak vy, ale já ji trávím učením se na poslední zkoušku! Jupí.


Meet my cat

6. ledna 2017 v 10:47 | Martina Turčeková
.....Ahoj, venku zima jako blázen a tak vám dneska ukážu trošku z domácího prostředí. Kdo mě sleduje na instagramu určitě ví, že máme doma sedmiměsíční koťátko Mainského kocoura. Focení zvířat mě baví asi úplně nejvíc, i když věřím, že takové fotky nemusí zaujmout každého, snad se najde i někdo s podobnou zálibou :) Nejvíc se mi líbí asi to, že zvířata si na nic nehrají a zachytíte je přesně takové, jací jsou. Tak teda na ukázku náš 'malý' Cordy.
.....Pokud by někoho zajímaly momenty z našich běžných dnů, pravidelně přidávám fotky na fb stránku, která původně byla hlavně pro chovatele, aby viděli, jak nám Cordy roste a jak se má, ale je veřejná a přidat se může každý :) >facebook.com/cordiancoon
Novoroční procházka

4. ledna 2017 v 17:16 | Martina Turčeková
.....Procházky. Nikdy se mi na ně moc nechce a musím se dlouho nechat přemlouvat, ale ani necháu proč, když po ní vždycky má člověk lepší a nabitější náladu a navíc může vyfotit pár hezkých fotek na památku. Nový foťák se prostě musel vyzkoušet a taky je škoda je jen tak hodit do složky v notebooku a nezveřejnit je :)

3. 1. 2017

3. ledna 2017 v 10:54 | Martina Turčeková
.....Ahoj! Během prosince jsem si 'odbyla' Vánoce i své narozeniny a ráda bych vám ukázala něco málo z mých dárků, které mi udělaly obrovskou radost! Mnoho praktických a velkých věcí chybí - jako například mixér, šlehač, nádobí, smoothite maker, zrcadlovka (kterou jsem fotila, tak proto tady nebude vyfocena) atd. Celkově jsem si letošní oslavy moc užila, nejen, že jsem dostala jen krásné a hlavně užitečné dárky, ale hlavně to byl čas trávený s těmi, na kterých mi nejvíce záleží. Což je k nenahrazení! Ale teď už k dárečkům...

.....První várku obsahují knížky. Nikdy jsem nepekla a posledních pár měsíců se snažím učit novým věcem a stále se zlepšovat. V knize 'Moučníky' je mnoho inspirace na různé druhy receptů - od cupcakes, buchet, vánoček až po zdravé sladkosti. Zatím jsem podle knížky stihla upéct pouze dva dezerty, ale inspirace je tam tolik, že je stále co vymýšlet a obměňovat. Další velkou, hrubou a užitečnou knihou je 'Den bez masa'. Recepty na každé pondělí v týdnu po celý rok. Samozřejmě se dá ale využít pro inspiraci kdykoliv! Můžu podle ní dělat jak předkrmy, nápoje, pečivo, tak hlavní chody a dezerty. A pak, že vegetariáni nemají co jíst - byste se divili (já sama jsem překvapena, kolik různých jídel se dá vymyslet). A jako poslední malinká knížka o kočkách, která u mě nesmí chybět. Cokoliv s kočkama beru všemi deseti :D Někdy bych vám mohla nafotit i mou sbírků věcí s kočičí tématikou.


.....Čokoládová pěna do koupele, která voní tak nádherně, že to snad ani nejde popsat! Akorát teda mé sestře nedošlo, že doma máme jen sprchový kout :D:D:D:D Naštěstí je ale dělaná také jako sprchový krém, takže své využití najde.

.....No jo, kdo mě zná tak ví, že cokoliv je růžové a navíc se třpytí, beru všemi deseti. Set hodinek s náramkem je ve skutečnosti o moc hezčí, než na fotce, protože kamínky odráží krásně světlo.


+ další dárky v celém článku pod perexem! :)


Statistika nuda je...

21. října 2016 v 8:00 | Martina Turčeková
Za týden slavíme výročí. Já a můj blog. Osm let od jeho založení. OSM LET?!!
Je pravda, že za posledních pár let aktualizace článků lehce klesla (pochop - klesla jak hovado), ale stále je to stránka, ke které se neustále ráda vracím. Sama čtu své staré příspěvky a vzpomínám, protože byly doby, kdy jsem tady s vámi sdílela dobré i zlé. Jako právě dneska, což mě dokopalo až k napsání tohoto článku. O tom, jak se momentálně mám, co dělám a další fotky ze součastnsti si nechám zase na přístě.

Už si ani nepamatuju, co mě k založení blogu vedlo. Začínala jsem úplnýma kravinama, jako jsou inspirační obrázky nebo bleskovky :D:D (ani nevím, jestli někdo z vás, bleskovky zažil), ale měly úspěch! Za celých osm let jsem celkem zveřejnila 1170 článků a největší návštěvnost jsem měla v roce 2009, kdy jsem začala natáčet videa s Gabkou. Dělaly jsme videa v době, kdy jsme znaly snad jen LovelyHair a přišlo boom, kdy (na tu dobu) se mému blogu hodně dařilo. Začala jsem přidávat články snad o všem, co jsem každý den dělala. Ten rozdíl je patrný - například v roce 2011 jsem přidala 330 článků, za to v roce 2015 už jen 25. V žebříčku TopList, jsem při vyhledávání slova "XOXO" dodnes na prvním místě! :D

Hodně jsem se zasmála, když jsem si projížděla své starší designy. Myslím, že jsem se držela hesla: Čím kýčovitější, tím lepší! Hodím vám jeden na ukázku. Hlavně že Chanel.


Myslím, že články o sobě a svém životě se tu ještě objeví. Na styl dnešních blogerek se už nechytám, ale pojedu si prostě svoje. Což je plus i mínus - jak pro koho :) Tak se mějte hezky a zase přístě!
- M.

Dovolená na Korfu, tipy na výlety, nejhezčí pláže + fotky ll Corfu

29. července 2016 v 13:05 | XOXO
.....Ahoj, dneska vám povím o naší dovolené na Korfu, kde jsme trávili jedenáct dní. Článek bude spíše informativní, protože si myslím, že by mohl pár lidem pomoct s tím, kam se na ostrově podívat a zároveň vidět reálné fotky.

.....Ohledně ubytování se detailně rozepisovat nebudu (to si nechám na video). Byli jsme v části Dassia, kde upřímně toho k vidění moc není. Delegátka nám sice vnucovala to, že je zde jediná travnatá pláž, která je úplně top t o p T O P!!! Ale opravdu zas tak zajímavá není a na Korfu najdete mnoho krásnějších pláží. Proto jsme se rozhodli půjčit si auto a prozkoumat okolí. Jako první jsme navštívili jednu (podle recenzí) z nejoblíbenějších pláží a to Paleokastritsa. Oproti Dassii je tam hodně studené moře, což mnoho lidí ocení (já teda upřímně ne, ale na osvěžení dobrý, pravda). A navíc bylo moře krásně čisté. Pro rodiny s dětmi je nevýhoda možná to, že oproti jiným plážím je hned po chvíli v moři hloubka. Je možnost udělat si projíždku lodí, ve které můžete sledovat podmořský svět, ale za nějakých 12euro nám to přislo zbytečné. Spíše jsme si zašli do Corfu Aquarium, které je kousek od pláže a máte tam jistotu, že ty mořské živočichy uvidíte a to za 6 euro. Tako jsou tam k vidění různí plazi světa - s hadem se můžete klidně i vyfotit (zdarma:).
.....Další naše cesta byla směrem na sever. Začali jsme na Sidari, kde jsme byli jen chvíli. Písčitá pláž, asi 200m moře stále po kolena, ALE! alespoň někde byl náznak vln. Sice malých, ale přecejenom :D

Detaily mého pokoje ll update 2016

20. června 2016 v 20:20 | XOXO
.....Tak jsme po několika letech malovali byt, což mě donutilo k tomu, abych si (zase) trošku předělala a uklidila pokoj. Se ségrou jsme se rozhodly, že z růžové přejdeme na fialovou (jak ob rov ská změna). Ale přesto je to zase oživení a mně se strašně líbí. Vzala jsem to jako příležitost k tomu, že vás zase nechám lehce nahlédnout do svého soukromí a toho, jak si doma žiju :)


poličky u postele


další fotky v celém článku

2. 6. 2016

2. června 2016 v 10:47 | XOXO
.....Ahoj, je to tu! Konečně můžu napsat, že jsem bakalář (třikrát hurááá). Už v životopise můžu uvést dokončené vysokoškolské vzdělání, místo střední s maturitou v oboru kosmetička, což mě vždy úplně vytáčelo :D Teď jen počkat na oficiální potvrzení toho, jestli jsem se dostala na navazující studium - pokud ano, super, nemusím sedět na pracáku a rychle hledat normální práci, ale na druhou stranu představa, že za půl roku zase pomalu řeším diplomku a všechny to okolo znova??? Radši na to předem nemyslet. Pokud někoho čekají státnice příští rok, mám pro vás pár poznatků, které se - možná - budou hodit.


.....Začnu od začátku. Jako první řešíte bakalářskou práci. Pokud to škola umožňuje, vyberte si téma podle sebe. Já psala o něčem, co mě baví a zajímá a i tak mi sepsání dalo zabrat. A co teprv ti, co si vybrali předem dané téma a vůůůbec mu nerozuměli? Opravdu je lituju. Pak je tady vedoucí práce. Po zkušenostech ostatních radím, ať si předem ověříte, kdo jaký je, jak přistupuje a zda nemá na starost skoro padesát prací, takže na tu vaši nebude mít vůbec čas, ve finále vám dá jako známku E a ani nevíte za co. Toto naštěstí nebyl můj případ, dostala jsem od vedoucího A a myslím, že hlavně kvůli tomu, že mou práci opravdu četl a každou chybu mi opravil a radil mi, co přidat a co naopak smazat. Ale pozor na výzkum!! Vedoucí mi radil, ať si seženu stastika. Což jsem samozřejmě (hrdinka) neudělala a oponent to poznal :D Nevyšlo, přístě se polepším. Jo a taky zkuste práci psát dříve, než pár týdnů před uzávěrkou. Stihnout se to sice dá, ale taky to podle toho vypadá.
.....Měsíc do státnic a moje slova: "Asi bych se už měla začít učit." Asi? Už v té době bylo pozdě!! :D Během tisknutí papírů (celkem asi 300 stran) jsem začala přemýšlet, že požádám o odvolání, odcházím ze školy nebo to prostě vzdám. Stála jsem si za tím, že to normální člověk absolutně nemůže zvládnout!!! No prostě se připravte na minimálně měsíc plný negativních myšlenek, protivných nálad, nedostatečného spánku a chuť zabíjet vše, co dýchá nebo vás ruší. Taky doporučuju nečíst si diskuze na téma STÁTNICE, protože si akorát přečtete to, jak se učí už půl roku a mají pocit, že to nezvládají - což jen prohloubí vaši depresi. V neposlední řadě přichází silné výčitky svědomí, že jste si odpoledne na dvě hoďky schrupli, místo abyste se učili.
.....Kupte si asi milion náhradních zvýrazňovačů, čajů na soustředění (doporučuju Mate IQ, opravdu mi pomáhalo a ne, není to žádná spolupráce s bylinkovými čaji), prupisky, bloky, papírky, špunty do uší a hlavně nasbírejte dostatečný počet kreditů na primat.cz (ta stránka mě vždy zachránila, díky těm, kteří tam ty materiály hází).
.....Den státnic - už se fakt neučte, akorát si zamotáte vše dohromady a opravdu nic nového nezjistíte. Než půjdete, NAJEZTE SE!!! Říká ta, která si dala půlku banánu ráno a víc za ten den nezvládla. Nejen, že mi během zkoušky neskutečně kručelo v břiše a bylo mi na omdlení, ale taky jsem byla už po druhém pivu KO. A zapíjet se bude, ať už radost nebo žal. Co se týče oblečení, šaty si kupte takové, aby nebylo třeba sáčko - protože i když by bylo venku -30°, budete se potit s prominutím jak hovada. Nic co by vám přidalo alespoň trochu uvolnění.
.....Na závěr bych vám chtěla říct, že opravdu každý má pocit, že nic neumí. A ani není třeba vědět vše do úplného detailu. Při losování otázek se stačí soustředit na to, co umíte a ty čísla si pořád opakovat s tím, že si je musíte vytáhnout. Mně to vyšlo, jste měli vidět tu škodolibou radost.
.....Ty nervy k tomu patří a chtěla bych poděkovat všem, kteří se mnou toto období zvládli a podporovali mě, i když jsem byla na facku (nebo spíš na pěst?). Strašně si té podpory vážím ♥ Snad jste taky všechny zkoušky (ať už maturitu, státnice, cokoliv...) zvládli a už si jen užívat prázdnin!

XOXO♥

12. 5. 2016

12. května 2016 v 13:21 | XOXO

.....Myslím, že se do konce měsíce zaměřím pouze na články tématické, protože můj každodenní život je momentálně více než nudný a ohraný. Jak víte, mám pár dní do přijímaček a státníc, a tak se přes den věnuju učení. Ale zase si nepředstavujte, že bych u toho seděla hodiny v kuse - sem tam se věnuju blogům, videím, kočkám, Candy Crush... ale to nemění nic na tom, že pomalu ani nevylezu ven. Když už, tak jedině do práce, do které si taky musím brát učení, protože mám hrůzu, že to všechno nestihnu!!! Jojo, trpět se musí nejen pro krásu, ale také pro titul :D

Mé "NEJ" za duben 2016

2. května 2016 v 21:04 | XOXO
.....Ahoj, v tomto článku se nebudu držet klasického scénáře nejoblíbenějších produktů blogerek, ale pozměním ho podle sebe, abych vám mohla říct co nejvíce z toho, co se u mě během dubna událo (nebo stále udává).
.....+ Na konci článku jsem vytvořila novou anketu a budu ráda, když budete hlasovat abych věděla, na co se nejvíce zaměřit, děkuji :)


NEJHEZČÍ ZÁŽITEK
.....Co mě napadne jako první je návštěva Primarku ve Vídni, která překonala úplně všechno! Nikdy dřív jsem tam nebyla a toužila jsem po tom snad dva roky (možná i víc). Strašně jsem se bála, že budu zklamaná, ale ve finále jsem více než nadšená! Na výběr mají milion věcí a ty ceny?!!! Dokonce mi ani nevadilo, že tam bylo plno lidí a to je u mě co říct :D I když mám dostatečně nakoupeno, už bych tam jela zase. ♥ ♥


NEJVÍC PYŠNÁ JSEM...
........na to, že jsem dopsala a odevzdala bakalářku. Já vím, to letos kde kdo, ale jsem ráda i za své hodnocení a jen doufám, že ji za týden úspěšně obhájím. Psaní práce mě stálo ani ne tolik času, jako nervů!! :D

NEJVĚTŠÍ FAIL
.....Stoprocentně náš pokus o vytvoření hezké zahrádky a záhonků. Strašně moc jsem chtěla zasadit nějaké kytičky a různé "sračičky" a tak jsem si řekla, že pro začátek koupím azalky a malé rajčátka. To, že přes týden nebudu mít možnost se o ně starat mi moc nedošlo, a tak jsme skončili s uschlými záhonky a pytlem rašeliny, která je nám teď asi k ničemu, protože další zahradnické pokusy vzdáváme :D

 
 

Reklama