........

- Writing

Perly z minulosti blogu

7. ledna 2016 v 18:25 | Martina Turčeková

Ohlédnutí za rokem 2015

5. ledna 2016 v 15:01 | Martina Turčeková
ÚVOD
.....Znáte to, příjde první leden a vy si říkáte, co byste během dalšího roku chtěli zvládnout, změnit, zlepšit.. a jste plní motivace, nových cílů a snů. Ano, taky to a mě přišlo. Zezačátku jsem přemýšlela, že v dalším roce s blogováním pokračovat nebudu, protože mi hlavou běžely výmluvy typu: '..nemám na to čas.' '..nemám co napsat.' 'mám spoustu jiných povinností.' '..stejně to beztak nikdo nečte.' a šlo to z kopce, což jste určitě vzhledem k mé aktivitě viděli sami. Když jsem ale projížděla všechny své staré články, fotky a zážitky zjistila jsem, že by byla škoda blog smazat. Dokonce mě samotnou bavilo své články číst a u některých jsem si říkala, že se mi fakt povedly - ale taky jsem narazila třeba na několik let staré, u kterých jsem se sama styděla, že jsem je vůbec zveřejnila :D ale o tom to právě je. Tento blog je v mém životě přes šest let a díky němu jasně vidím, jak jsem se během svého dospívání měnila - ve stylu psaní, myšlění, kvalitě fotek nebo v názorech (například, když jsem četla svůj TAG z roku 2012 jsem si říkala, jestli to co jsem odpovídala jako myslím vážně?!:D). Taky díky starých článků můžu zavzpomínat na zážitky, na které bych si bez nich dneska třeba ani nevzpomněla.
.....Došlo mi, že o tohle přijít nechci a tak jsem se do toho pustila. Můj blog jsem překopala od hlavních věcí jako je design, až po úplné detaily. V rubrikách jsem měla neskutečný bordel nepořádek, tak jsem je rozdělila do kategorií tak, ať si každý může najít přesně to, co hledá nebo ho zajímá. Trávila jsem nad tím hodiny a jsem spokojená! A doufám, že vy taky.


A TEĎ UŽ K ROKU 2015
.....Událo se toho tolik, že ani nevím, čím začít. Někteří lidé z mého života odešli, jiní zase přišli a někteří samozřejmě zůstali. Když se podívám zpátky na to, které změny a zkušenosti mě potkaly, začla bych třeba tím, že ze začátku loňského roku jsem se konečně odhodlala k tomu, abych si nasadila rovnátka na pevno. Mé zuby mě na mém vzhledu trápily asi ze všeho nejvíc, ale strach byl vždy silnější než já. Ale nakonec jsem do toho šla. Dneska už je to přes třičtvrtě roku, co je mám a musím říct, že i přes tu bolest, kterou po utažení mívám tohoto rozhodnutí nebudu nikdy litovat. Už teď vidím obrovské změny a cítím se o dost lépe, než kdysi. Když už jsem u těch 'kosmetických změn' s mamkou a ségrou jsme šly na společné tetování - mám ho na žebrech pod prsem a když s tetováním skončil, říkala jsem si, že na další už nikdy nepůjdu, protože to bolelo ze všech nejvíce (ale co si budem povídat, už mě to bere zas).
.....Úspěšně jsem dokončila druhý ročník VŠ. Při nástupu do třeťáku jsem si říkala, že do konce roku napíšu teorii bakalářky - světe div se, ze třiceti (nebo kolika) jich mám 'krásných' sedm. Nebyla jsem schopna k tomu sednout a fakt psát, ale to se dožene. Se Zuzkou jsme zvládly poslední praxi aji zkoušku z rodinného práva a věřím, že společně to dotáhnem až do konce! Podala jsem si přihlášku na navazující studium, nejsem si stoprocentně jistá, jestli chci pokračovat, ale říkala jsem si, proč to nezkusit. Lepší, než abych za rok litovala, že jsem se na to úplně vykašlala. Buď mě vezmou nebo ne. Uvidíme..
.....Další věc, kterou jsem zvládla a jsem na sebe upřímně opravdu pyšná je autoškola. K té jsem se rozhodla úplně náhodou, když se mi zázrakem podařilo vyhrát jeden pokerový turnaj a získala tím peníze navíc, které bych normálně neměla (i když opravdu nešlo o nějaký super balík, pomohlo mi to hodně). A šlo se na to. Jízdy mi zezačátku nešly, ale i tak mě řízení strašně bavilo. Když přišel termín zkoušky, zase začal můj obvyklý stres a počítala jsem s tím, že to nezvládnu. V osm ráno mě čekal test a na jízdy jsem pak musela čekat čtyři hodiny! Půl hodinová jízda byla pro mě tou nejdelší ze všech. Samozřejmě, že mi auto zdechlo a udělala jsem pár chyb (třeba směrovka před parkováním mi asi přišla úplně zbytečná) ale.. PROŠLA JSEM! A to napoprvé. Tak neskutečnou radost, jakou jsem v tu chvíli prožívala, snad nedokážu ani popsat. Ale že to stálo nervů...
.....Celkově co se týče zvládání stresu a různých povinností, v tom jsem se nezměnila. Když to na mě padne, mám sto chutí se na všechno vy..kašlat ať mám klid. V poslední době se to ale lepší a to z jednoho jediného důvodu, který je zároveň tím nejlepším, který mě za rok 2015 potkal. Poznala jsem člověka, který mě podporuje absolutně ve všem, co se rozhodnu udělat. Když chci věci vzdát, postaví mě zase na nohy a pořád mi dává najevo, že dokážu zvládnout vše. Dělá mě to pozitivnějším a hlavně silnějším člověkem. Za těch pár měsíců, což není moc, jsem zažila více věcí, než za celý život. A za nic bych to nevyměnila. Jak se říká: 'Jednou tě někdo obejme tak silně, že se všechny rozbité kousky zase spojí.' a je to tak, jsem nejšťastnější na světě a zažívat tento pocit bych přála každému z vás.

.....Abych to uzavřela.. se vším co mám jsem nadmíru spokojená a na věcech které nemám a chci budu makat, aby byl rok 2016 ještě úspěšnějším než ten předchozí. A já vás budu o všem průběžně informovat a přeji vám všem také mnoho úspěchů!! XOXO

11. 11. 2015

11. listopadu 2015 v 10:10 | Martina Turčeková
Ahooj všichni ♥

Jak jsem vám psala v předešlém článku, konal se u nás v práci Halloweenský turnaj. V Kartáči je to tradice a líbí se to jak nám tak i hráčům (no, alespoň mi to tak přijde). Vždycky je skvěle uvolněná atmosféra a každý je v dobré náladě - prostě je to víc free. A to se mi líbí a strašně jsem se na ten večer těšila.

23. 10. 2015

23. října 2015 v 10:48 | XOXO
Ahoj všichni! :)

Přišel podzim a mně se automaticky nic nechce. Mám pocit, že nic nestíhám a nemám čas na věci, které bych dělat chtěla. Říkám tomu každoroční podzimní deprese (i když s významem slova deprese to v podstatě nemá nic společného, ale co).
Vždycky jak vidím na youtube TAGY ve stylu - I LOVE FALL - úplně to přeskakuju, protože bych z fleku mohla vymyslet milion věcí na téma I HATE FALL. Ale dost, nepíšu článek proto, abych si v něm jen stěžovala. I když abych řekla pravdu, je to docela uvolňující :D


Začnu hezky popořádku - třeba ŠKOLA. Sice nemáme moc předmětů, ale to nemění nic na tom, že se mi nechce. Musíme zařizovat praxi, kterou budeme mít až v Dolním Benešově a klasicky vytvořit ceodenní programy pro děti. To ale nějak zvládnem, už jsme měly praxí tolik, že ta POSLEDNÍ (konečně) už uteče jako nic. Dále se blíží termíny seminárek a o tom, že bych měla dělat bakalářku ani nemluvím. Když to teď tak píšu dohází mi, že už to celkem přestává být sranda. Může mi někdo poradit, JAK se k tomu mám dokopat dříve, než vykopou ze školy mě? (ok, to přeháním, ze školy bych se nikdy vyhodit nenechala).

Taky jsem začala chodit do autoškoly (hurááá). Mluvila jsem o tom tak dlooooouho a konečně je to tady! A nelituju toho ani trošku. Sice musím stíhat jízdy, ale to se dá zvládnout a neskutečně si to užívám. Zatím jsem měla jen dvě jízdy v provozu a i když mi auto párkrát chcíplo na semaforu nic si z toho nedělám, nestresuju se a říkám si, že jsem tam od toho, abych se vše pořádně naučila a na další jízdě to zase bude o něco lepší (tímto se omlouvám všem ostravským řidičům, kteří jeli za mnou a museli mít solidní nervy). :D Neskutečně se teším, až to bude za mnou a až jednoho dne budu mít auto a budu moct říídit! Hlavně teda z práce, ze které ty cesty tramvají v ranních hodinách nejsou zrovna nejpohodlnější.

Když už jsem u té práce, tam je to teď taky zábavné ('velmi'). Je nás teď málo, takže když chci jít brzo domů, nejlépe abych přišla o dvě hodinky dřív - ale už jsem si na to nějak zvykla. Na co se ale těším je Halloweenský turnaj, který bude stejně jako loni a my dealeři můžeme alespoň na jeden jediný den sundat ty otravné bílé košile a vyřádit se na kostýmech. Já už mám svůj v hlavě vymyšlený (teda spíše jen make-up) a jen doufám, že k němu seženu oblečení, protože jak ne, tak všechno mé nadšení nejspíše opadne. Uvidíme :) Rozhodně vám pak ukážu fotky..

Tímto bych nějak ukončila svůj článek o tom, proč mám pocit, že nic nestíhám. Když se nad tím zamyslím, mám v hlavě plno nápadů na články, které bych chtěla napsat, ale zrealizovat je už pro mě horší a sama doufám, že se k tomu nějak dokopu dřív, než bude pozdě. V nové anketě pod článkem můžete hlasovat, jaký typ článku byste u mě nejraději viděli. A já se do toho opravdu pustím, co nejdříve to půjde. :) Dneska jsem se spíše rozepsala a lehce vás ošidila s fotkama (já vím), ale o to víc si jich nechám na příště.

Tak se mějte krásně a užijte si víkend! ♥

PS: Jste nadšenci podzimu, nebo k němu máte takový odpor jako já? :D


"Internetové radosti"

8. října 2015 v 10:29 | Martina Turčeková
Ahooj!

Jak jste si asi všimli, poslední dobou jsem přidala pár videí - a mám připravené další, ale zase nechci aby tu bylo až moc převideováno (EXISTUJE VŮBEC TOTO SLOVO?), ale než ho zveřejním, ukážu vám pár věcí, které mi přišly z internetu.

Jako první tady mám tři kosmetické produkty ze stránky http://kouzlokoupele.cz/(značky Bomb Cosmetics).
Mají tam bohatý výběr a já sama nevěděla co si vybrat, protože jen co jsem rozklikla první kategorii a to šumivé koupelové balistiky, zalíbilo se mi jich hned několik. Mají různé druhy - jak ve tvaru zmrzliny, dortu, srdíčka, tak třeba cupcake, který mi padl do oka úplně nejvíc a nejen, že vypadá lépe než na obrázku, ale ta vůně!! Škoda, že tu vám předvést nemůžu..

14. 09. 2015

14. září 2015 v 16:54 | Martina Turčeková
Ahoj! Dneska pro vás mám článek trošku jiného typu, než jste u mě zvyklí - a to tip na jednu stránku, která má super akci pro blogery, která mě zaujala, a proto jsem se rozhodla ji využít.

08. 09. 2015

8. září 2015 v 12:06 | Martina Turčeková

Ahoj! Jelikož nám léto i prázdniny končí - a to pociťuji nejen v tom, že už zařizuju věci do školy, ale taky na počasí, které se mi vážně nelíbí, ANO, raději bych 'trpěla' ty tropy - a tak když jsem se prohrabovala ve své galerii fotek jsem si řekla, že si tady sepíšu zážitky, které mě během těchto prázdin potkaly.

Očekávání na začátku léta

Mé plány zpočátku vypadaly úplně jinak. Nejprve jsme s Barčou chtěly na celé tři měsíce odjet do Anglie - jen tak - najít si práci, cestovat, nakupovat, užít si.. Ale to jsme nakonec nechaly, že kdyžtak pojedeme až po mých státnicích, a že místo toho si dáme alespoň na dovolenou u moře. No, to se nám zvrtlo taky. Barča nakonec dostala skvělou možnost jet do Anglie sama a samozřejmě ji využila. Já si přesně pamatuju jak jsem si říkala, že tu zůstanu smrdět v Ostravě a nebudu dělat ani plánovat nic. A tak jsem neplánovala. Teď už vím, že takhle je to asi nejlepší, protože pak nejste zklamaní, když něco nevyjde. Ve finále ale musím říct, že to vůbec není o tom, na jak moc luxusní dovolené jste byli. Mnohem důležitější je, s jakými lidmi ten čas trávíte - ať je to kdekoliv. Protože já, i když nic nešlo podle plánů, jsem nakonec prožila jedny z nejhezčích pázdnin za dlouhou dobu! :)

Jak to nakonec probíhalo

Posezení s kamarádkama, bazény, různé akce apod. snad ani popisovat nemusím - pokud teda nepočítám Hradec, ale o tom jsem psala už v článku minulém. Ale hezky popořadě..

Jako první novou věc, kterou jsem si na začátku prázdnin zkusila, bylo rozdávání karet v casinu na druhé straně republiky. Oproti tomu, jak pracujeme tady to byl sice záhul, ale zároveň zkušenost k nezaplcení. A jsem za to ráda, protože kdo ví, jestli takovou možnost někdy ještě dostanu. Taky jsem si poprvé zkusila jaké to je být s dětmi na letním táboře. Měli jsme to jako praxi a na to, jak mě děti neberou to celkem šlo a praxi jsme zvládli na jedničku, protože jak děti, tak i vedoucí nám dali samé pozitivní hodnocení. Ale už dost už o škole...

Co se mi moc líbilo byly výlety do ZOO. Během léta jsem byla u nás v Ostravě a ve Zlíně - a ta Zlínská byla opravdu krásná! Jsem zvědavá, jestli ji nějaká jiná překoná. Jednou bych chtěla projít úplně všechny v ČR - teda kromě Brna, tam jsem byla dva roky zpátky a nikdy více. Tak snad se mi to jednou podaří.
A ano, pokaždé když se těším na jakoukoliv kočičí šelmu tak buď spí nebo nejde vůbec vidět. :D

Fotogalerie

(pro fotogalerii klik na celý článek)

Festival Moravské hrady 2015 + Vlog

4. září 2015 v 13:12 | Martina Turčeková
Ahoj! Jak určitě víte, na konci srpna jsme s holkama z práce byly na festivalu v Hradci nad Moravicí.
Měly jsme koupené permanentky do VIP kempu, který byl opravdu TOP 'VIP' s ToiToikama a sprchama na jakési žetony.. no ok, dalo se to přežít. Ale hezky popořádku.


Z Ostravy jsme měly v plánu vyjet kolem jedné. Než jsme se ale všechny sešly, nabalily věci do auta a nakoupily zásoby, tak už bylo nějak po třetí, ale fajn - stíhaly jsme. V kempu jsme si hned našly nějaké volné místo a začaly stavět stan, což nám šlo opravdu na jedničku a trvalo nám to snad více než hodinu :D Lidi okolo se nám už smáli, že ho asi nikdy nepostavíme, ale náááhodou - popraly jsme se s tím a stan nám vydržel až do konce bez problémů.
Hned ze startu jsme snědly snad všechno co jsme si nakoupily a začaly popíjet. Nejvíc jsme se asi těšily na Mandrage, kteří byli opět skvělí a já si na nich vyřvala hlasivky, protože jsem další den nemohla skoro ani mluvit. Ale to k tomu tak nějak patří. Já jsem ještě strašně chtěla vidět Kluse, protože se mi jeho koncerty moc líbí, ale nějakým ZÁHADNÝM způsobem mám z jeho vystoupení totální okno. Takže skvělý koncert, děkujeme moc! :D
Další den mi bylo opravdu zle. Byla jsem nevyspaná, zmrzlá a nebyla jsem schopná si dát ani malé pivo. Pak mě napadlo koupit si bramborák, což byl ten nejhorší nápad ze všech, protože se mi udělalo ještě vííc zle a musela jsem si jít na chvíli lehnout. Pak už to bylo sice lepší, ale i tak jsem se večer rozhodla holky nechat tak, dát si sprchu a jít spát - to mi ale nevyšlo, protože holky došly s tím ať vstávám, že balíme stan a jedem kolem půlnoci domů, že v takové zimě to už asi nedáme :D Tak jsme teda jely...

Tak či tak, myslím že můžu za nás všechny říct, že jsme si to skvěle užilyba určitě příště zase něco vymyslíme! Na ukázku, jak to asi vypadalo mám pro vás krátký vlog, který jsem slibovala na asku.

Tak se mějte hezky a těším se u dalšího článku! (nebo videa?:) XOXO


21. 6. 2015

21. června 2015 v 13:07 | Martina Turčeková

Já se prostě té opravy telefonu snad nikdy nedočkám!! Sice už se mi alespoň ozvali, že ještě pár dní, že se to někde seklo (klasika, vždycky se MOJE věci někde zaseknou), ale mě to příjde jako věčnost.
Teda nee že bych byla takový závislák na mobilu jako takovém a aplikacích, které v tomto náhradním mobilu ani nemám, ale pochopte jaké to je pro blogerku, která nemá čím fotit? To je pro mě snad nejhoší, potože můj telefon měl celkem super kvalitu a fotit s 8mpx, když jste zvyklí na svoje? Díky nechci, já se na ty fotky nemůžu ani dívat :D

To mě hlavně štvalo, když jsme s holkama šly na vystoupení Mandrage a NoName, které bylo u nás v Ostravě a nemohla jsem ani natočit vlog, něco pořádného vyfotit, prostě nic! #sadstory

Toto píšu hlavně proto, že články budou - na blog a na to co všechno chci napsat a natočit myslím v jednom kuse, protože na prázdniny je naplánovaných několik věcí a bude to pecka! Tak doufám, že svůj telefon budu mít brzo zpět a tím pádem můžu dělat vše, co plánuji a strašně se těším!!

Tak se zatím mějte hezky a užívejte začátek prázdnin! ♥


14. 6. 2015

14. června 2015 v 21:48 | Martina Turčeková

Ahoooj, sedím v práci a výjimečně jsem si vzala s sebou notebook, tak jsem si řekla, proč nenapsat článek. Poslední dny jsem totiž skoro nebyla doma, venku bylo kráásně, tak jsem toho využívala, aji jsem se konečně poprvé skočila opalovat k vodě. Už by to ale chtělo pořádnou dovolenou u vody, co si budeme povídat :D
Poslední dobou nejsem skoro vůbec na asku ani na mobilu, protože svůj telefon jsem si rozbila a na tom náhradním skoro nejsem, protože mi absolutně nevyhovuje nic jiného, než můj LENOVO!!! Už se nemůžu dočkat, až mi ho v servisu opraví, ale dávají si pěkně načas... No jo, alespoň jsem se poučila a na mobil si koupím pořádný obal, když mám obě ruce levé... a přísahám, že už NIKDY nedovolím aby se zničil - jen už mi ho prosím vraťte!! #zavislostpriserna


Ve středu jsme s holkma z práce měly takovou menší Ladies party, kdy jsme se prvně sešly doma u Vendy, a pak šly do Vrtule. Musím říct, že jsem se šíleně přecpala, protože nám tam hezky navařila, udělala sushi, nachystala dobroty... No prostě mňam, to jsem nemohla nechat jen tak ležet! Pár dní se už ale snažím jíst fakt v pravidelných intervalech, protože i to kilo dvě nahoru mě pěkne štve a odmítám toto nechat tak! :D
Ani nechci znova myslet na to, kolik různých druhů panáku jsme namixovaly - bylo tam toho totiž požehnaně. Ještě jsme ve Vrtuli vyhrály šampaňské (za nejlepší fotku z minulé akce) takže bylo fajn a pilo se požehnaně...
No jo, prázdniny se užívají!
Ve čtvrtek jsem pak byla ještě s Barčou, která zvládla státnice (třikrát hurááá) a to se muselo alespoň trošku oslavit, pojaly jsme to ale klidně, sedly jsme si a jen povídaly a povídaly... Celý víkend jsem pak naštěstí měla pracovní - i když v tom horku? Šílené.. V takovém pčasí by měli práci zakázat :D No a teď, když mám s sebou v práci noťas, jsem oblečená v tílku a kraťasech tak začně pršet :))) Jupíí, domů příjdu zmoklá až na kost!


 
 

Reklama